A JA ROSNĘ I ROSNĘ, czyli krótki poradnik, co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami Twojego dziecka 1
A JA ROSNĘ I ROSNĘ, czyli krótki poradnik, co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami Twojego dziecka

A ja rosnę i rosnę, czyli krótki poradnik, co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami Twojego dziecka.

Dzieci rosną bardzo szybko, a najlepiej widać to po zmieniających się rozmiarach ubranek. Nie ma nic nadzwyczajnego w sytuacji, że jednego dnia body w rozmiarze 74 pasuje na dziecko idealnie, a po kilku dniach okazuje się, że rękawy zrobiły się jakieś takie za krótkie… Każdy rodzic doświadcza tego, że są okresy w życiu dziecka, w których jego szafa wypełniona jest ubrankami założonymi dosłownie raz czy dwa razy. Z wiekiem ubrania dziecięce coraz bardziej się zużywają, ale nadal w szafie zostaje wiele rzeczy, które nadają się jeszcze do dalszego wykorzystania. Jesteśmy zdania, że warto dbać o swoją przestrzeń i usuwać z niej zbędne przedmioty, dlatego w dzisiejszym wpisie postawiliśmy podpowiedzieć, co możesz zrobić z ubraniami, których Twoje dziecko już nie nosi.

A my wiemy, co mówimy, bo w Little Bee, idea ‚zero waste’ jest nam bardzo bliska. Nasze sukienki tworzymy z surowców, które pozostały i nie zostały wykorzystane w procesie tworzenia sukien ślubnych. Na pozór nikomu niepotrzebne skrawki, zamieniamy w bajeczne kreacje dla małych księżniczek. Nie lubimy marnować i staramy się dbać o środowisko. Prywatnie, już od dobrych kilku lat, stosujemy poniższe zasady, bo w gruncie rzeczy, wszystkie wymienione przez nas sposoby, można zastosować także w przypadku własnych ubrań. Porządkując przestrzeń Waszą i Waszej rodziny, robicie miejsce na nowe, a nowe zawsze jest ekscytujące 😊 To co? Do działa!

 

Zacznij od selekcji

Postaraj się znaleźć spokojne popołudnie czy wieczór i przejrzyj wszystkie ubranka Twojego dziecka. Odkładając te, których już nie nosi, rób następującą selekcję:

- do sprzedania, gdy rzecz nie jest w ogóle zniszczona i była założona kilka razy.

- do oddania, gdy ubranie jest nadal w dobrym stanie, ale może nie koniecznie nadaje się już do sprzedaży lub wystawianie go na sprzedaż nie wydaje się opłacalne.

- do wyrzucenia. Na tę stertę odłóż rzeczy z plamami czy dziurkami. W dalszej części tekstu podpowiemy, co można z nimi zrobić.

 

Zróbcie to razem

Warto angażować dzieci w proste obowiązki domowe. Już półtoraroczniak chętnie wyrzuci papierek do kosza na śmieci lub włoży ubrania do pralki. Zdajemy sobie sprawę, że porządki w szafie w towarzystwie dziecka mogą potrwać dłużej, ale mimo to zachęcamy do tego, aby spróbować przydzielić dziecku małe zadania, takie jak odkładanie ubrań na wskazane miejsce czy przecieranie półek ściereczką. 

Podaj dalej i zrób coś dobrego

Z pewnością masz w swoim otoczeniu kogoś, kto ma w rodzinie dziecko młodsze niż Twoje. Przygotuj paczuszkę ubrań i przekaż je dalej. Wiele osób ucieszy się z takiej niespodzianki. Niepotrzebnych ubrania możesz także oddać potrzebującym – dowiedz się, czy w Twoim mieście działa organizacja, która przekaże je odpowiednim rodzinom.

Oddaj w komis

Warto poszukać w swojej okolicy komisu, który przyjmuje dziecięce ubrania, akcesoria czy zabawki. Zadbane i niezniszczone rzeczy z pewnością znajdą nowego właściciela, a zarobione w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na nowe stylizacje w większym rozmiarze.  

Sprzedaj online

Doskonałym sposobem na sprzedaż dziecięcych ubrań są platformy online takie jak Vinted czy OLX. W wielu miejscowościach prężnie działają także grupy na Facebooku. Wystarczy zrobić zdjęcia i krótko opisać daną rzecz.

Pchli Targ

A może w Twojej okolicy organizowane są cykliczne wydarzenia typu ‘pchli targ’? To doskonała okazja do sprzedania niepotrzebnych ubrań, a także zabawek czy bibelotów.

Wrzuć do kontenera na ubrania

Rzeczy, które są zbyt zniszczone, aby wydać je lub sprzedać, wrzuć do specjalnych kontenerów na ubrania. Są firmy, które takie ubrania poddają procesowi recyklingu i tworzoną z nich nowe materiały. Pod żadnym pozorem nie wrzucaj ubrań do zwykłego kosza na śmieci. Zabiera to możliwość jego ponownego wykorzystania.

 

Mamy nadzieję, że te kilka sposobów na to, co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami zainspirują Was do działania. Ciekawi nas, czy Wy macie jakieś inne sposoby na pozbywanie się zbędnych ubrań? Robicie regularne wietrzenie szafy? Jeśli teraz podejmujecie tę decyzję to trzymamy kciuki i życzymy powodzenia 😉

Komentarze do wpisu (1)

20 października 2021

Bardzo przydany artykuł! Aż zmotywował mnie do porządków! Dziękuję!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl