To co z tą Magią Świąt? 1

To co z tą Magią Świąt? 

Święta to wyjątkowy czas...

Dla nas już cały grudzień jest magiczny, bo uwielbiamy świąteczne przygotowania. Wprost nie możemy się ich doczekać i staramy się nimi cieszyć, jak tylko się da. Najszczęśliwsi czujemy się wtedy, kiedy w naszym mieszkaniu stanie już choinka, zapalimy wszystkie lampki i usiądziemy na kanapie pod kocem. Wiemy, że każdy przeżywa przedświąteczny czas na swój sposób. W różnych domach przygotowania i tradycje, tak jak i same Święta, wyglądają inaczej. Warto na chwilę zatrzymać się w tym przedświątecznym pędzie i zastanowić się co konkretnie oznacza Magia Świąt? W najnowszym tekście podzielimy się naszą refleksją na temat przeżywania świątecznego czasu.

 

Reklamy ze Świętym Mikołajem w roli głównej i topowe muzyczne hity już od połowy listopada. Też Wam to działa na nerwy? Wszechobecne Gwiazdorki i muzyka w centrach handlowych absolutnie nie są kwintesencją Świąt. Owszem, świąteczna muzyka jest jednym z najważniejszych elementów świątecznego klimatu, ale tylko słuchana w domowym zaciszu, przy kubku herbaty czy w gronie najbliższych.

 

Prezenty to jeden z topowych tematów w grudniu. I dobrze, uwielbiamy je wręczać! Ważne jest aby podczas świątecznych zakupów i komplementowania upominków dla najbliższych nie stracić głowy! Obdarowywanie ukochanych osób i otrzymywanie prezentów powinno być przyjemnością. Uczmy się od dzieci ich prawdziwej radości i szczerego uśmiechu przy otwarciu paczek z prezentami. W kolorowych paczkach niekoniecznie muszą pojawić się drogie gadżety. Ważne, aby prezent był przemyślany i dopasowany do obdarowywanej osoby. Np. mała dziewczynka marząca o tym, aby zostać księżniczką, z pewnością ucieszy się z sukienki LittleBee z tiulową spódnicą ;) <- kliknij tutaj, żeby zamówić

 

Magię Świąt tworzą proste rzeczy.

Nie musi to być stos świątecznych dekoracji i góra prezentów. Wystarczy powiesić sznur lampek przy ulubionym miejscu odpoczynku, zapalić świecę, zaparzyć herbatę z miodem i pomarańczą i włączyć świąteczny film. Wystarczy się zatrzymać, uśmiechnąć i zrelaksować. Przestać pędzić i spróbować po prostu BYĆ.

 

 Po prostu BYĆ.

Komentarze do wpisu (1)

14 grudnia 2021

Dokładnie... Nie chodzi o prezenty za tysiące! Fajnie wymyślić coś, co nie obciąży portfela a będzie cieszyło drugą osobę!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl