ZABAWY NA HALLOWEEN DLA DZIECI 1
ZABAWY NA HALLOWEEN DLA DZIECI

Witajcie Potwory, Duchy i Czarownice! Halloween zbliża się wielkimi krokami, czas więc przygotować się do tego magicznego i nieco strasznego święta. Dla dorosłych może to oznaczać szukanie najlepszego kostiumu lub przygotowanie dyniowego latarnika, ale dla dzieci to przede wszystkim okazja do niezapomnianej zabawy. Oto sześć pomysłów na to, jak sprawić, by Halloween stało się prawdziwą przygodą!

Co to za święto i kiedy się je obchodzi?

Zacznijmy od początku. Nazwa Halloween powstała od angielskiego All Hallows’ Eve – czyli wigilii Wszystkich Świętych. Święto obchodzone jest 31 października. To czas, kiedy świat łączy się z krainą duchów, potworów i wszelakich niezwykłych istot. Dla dzieci oznacza to jedno: mnóstwo słodyczy i przebieranki w kostiumy swoich ulubionych postaci.

Królowe i królowie dyni

Konkurs na najpiękniejszą i najbardziej pomysłową dynię? To świetna okazja, by wyjąć wnętrzności z dyni (oczywiście pod czujnym okiem opiekunów) i wyciąć na nich straszne lub śmieszne wzory. Najlepsza dynia może zostać udekorowana koroną, a jej twórców koronujemy na króla i królową dyni.

Skarb w magicznym ogrodzie

Organizacja nocnego poszukiwania skarbu w ogrodzie lub parku to świetny pomysł na rozbudzenie wyobraźni maluchów. Wystarczy ukryć kilka małych skarbów, takich jak słodycze lub zabawki, w różnych zakątkach jesiennej przestrzeni. Następnie czas na magiczną podróż z latarkami w dłoniach i poszukiwanie skarbów. To prawdziwa magia!

Cukierek albo psikus

Każdy wie o co chodzi w tej zabawie - polega na tym, że dzieci w przebraniach odwiedzają domy sąsiadów i pytają "cukierek albo psikus?". Jeśli gospodarz zaproponuje im słodycze, dzieci otrzymują je i dziękują. Jeśli jednak gospodarz nie chce ich zaprosić, dzieci mogą mu zrobić psikus.

Oto kilka pomysłów na psikusy, które możecie zrobić sąsiadom:

  • zostaw na wycieraczce kartkę "Halo, jestem tu!",
  • przyklej na drzwi pająki lub potwory przygotowane wcześniej z papieru,
  • wysyp przed domem sąsiada konfetti,
  • puść straaaszną muzykę :)

Pamiętacie jednak, aby psikusy były nieszkodliwe i nie sprawiały nikomu przykrości.

Polowanie na duchy

Przygotujcie kartony w kształcie duchów, które pomalujcie na biało i wytnijcie w nich dziury na oczy. Następnie ukryjcie te duchy wokół domu lub ogrodu. Dzieci dostają listę "przyjacielskich duchów" do znalezienia, a każdy znaleziony duch może być nagrodzony małym upominkiem lub słodyczami.

Potworna uczta

Zorganizujcie razem z dziećmi "potworną ucztę". Przygotujcie różne potrawy i napoje, które będą miały nieco straszny wygląd, ale będą smakować wybornie. Na przykład, kanapki w kształcie duchów, napoje gazowane z "plwocinami potworów" (owocami), czy ciasteczka w kształcie pająków. To nie tylko zabawne, ale także pyszne doświadczenie kulinarne.

Straszne historie

Zaplanujcie konkurs na najlepszego strasznego potwora lub ducha. Dajcie dzieciom dostęp do różnych przebrań i akcesoriów, niech przygotują swoje własne kostiumy strasznego stworzenia. Następnie czas na wystąpienie przed rodzicami i innymi dziećmi i opowiedzenie krótkiej, strasznej historii o swoim potworze. Nagradzamy najbardziej kreatywne i straszne pomysły!

 

Halloween to nie tylko strach, ale również zabawa, kreatywność i wyobraźnia. Dla dzieci to czas pełen magii, a my, dorośli możemy pomóc im w pełni wykorzystać tę magiczną noc. Ostatnia rada: nie zapomnijcie o dużym zapasie słodyczy, bo Halloween to również święto słodkości!

 

Komentarze do wpisu (1)

21 listopada 2023

Luteal phase support was given with vaginal progesterone for 14 days 36 hour cialis online PMID 19293158 Free PMC article

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl